FILOTILLA

Flotilla seyri:

Flotilla, genelde en fazla 6-8 teknenin yer aldığı ve teknelerin grup halinde yaptığı gezidir.

Gün boyunca bağımsız olarak yelken yapabilirsiniz ama belirlenen zamanlarda lider tekneyle bağlantı halinde olmanız ve gecelemeyi aynı koyda veya limanda yapmanız beklenir. Genelde Seyir ve navigasyon deneyimi az yatçılar veya sosyal etkinliklerin fazla olması ve kendi teknenizle özgür seyir yaparken gerektiğinde eğitim ve yardım alabilmek ve az mürettebat ile birlikte keyif seyri yapmak sebebiyle tercih edilir. Her sabah bir skipper toplantısı yapılarak günün güzergahı tartışılır, hava durumu aktarılır, rotanız ve gezeceğiniz yerlerle ilgili bazı kullanışlı ve ayrıntılı bilgiler verilir.

Seyir halindeyken lider tekneyle VHF telsiz aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz. Deneyimli yelkenciler bile sağladığı sosyal avantajlar ve grup halinde seyir keyfi için genellikle bir flotilla'ya katılmayı tercih eder. Flotilla'yı grup içinde özgürlük olarak tanımlayabilirsiniz. Herhangi bir sosyal aktiviteye katılma zorunluğu yoktur. Ancak yalnızlığa en düşkün olanlar bile çoğunlukla kendini akşamları grup halinde diğer yelkencilerle tanışmak, yemek yemek, yelken-deniz maceralarını ve deneyimlerini paylaşırken bulmaktadır.

Flotilla yelken seyri, gurup halinde olmanın güvenliği ile bireysel özgürlüğün tadını bir arada sunar. Yoğun ve kısıtlayıcı bir programı yoktur. Flotilla lideri sizin için, bir organizatörden çok denizcilik bilgisine sahip seyir arkadaşı ve eğitmen-bilgi kaynağı olacaktır.

Seyir bölgesi Gökova, Hisarönü-Yeşilova ve Göcek olarak belirlenmiş olsada gerek kendi teknesiyle gerekse kiraladığı teknelerle açıkdeniz seyri yapmak isteyenler de olmaktadır. 

Bareboat kiralama:

Bareboat sisteminde kendi başınıza tekne kiralarsınız.

Yatı kullanıma hazır halde alır, rotanızı siz belirler ve mavi geziniz sonunda bize teslim edersiniz. Teknenin kaptanlığı ve mürettebat seçimi tamamen size aittir. Herhangi bir durumda Şirketimizin Bodrum Marinadaki merkeziyle veya Marmaris ve Göcek bürolarıyla VHF veya GSM telefon aracılığıyla 7/24 irtibat kurabilirsiniz.

Bareboat kiralayarak kendi gezi planınızı ve güzergahınızı belirlemekte özgürsünüz. Tabii ki biz size marinadan ayrılmadan önce tekne ve rota ile ilgili gerekli teknik, navigasyon ve sosyal bilgileri verecek, görülebilecek yerlerle ilgili rota önerilerinde de bulunacağız.

Her tekne, seyir bölgesiyle ilgili haritalar ve seyir kılavuz kitaplarına sahiptir.

 

 

 


 

Ayrıntılı bilgi için e-mail veya telefon ile bize ulaşabilirsiniz.
ICE Yachting - GSM: +90 532 435 55 66 / - e-mail: icecom@superonline.com