HABERLER


Eğitimlerimiz ve
uzakyol gezilerimiz başlıyor

YURTİÇİ:

Bodrum – Gökova – Bodrum

Bodrum, Orak adası, Küçük-Büyük Çatı, Amazon, Degirmen bükü-ingiliz limanı, Ören, Karacasöğüt, Degirmen Bükü-Okluk, Yedi adalar, Çökertme, Bodrum
Bodrum – Hisarönü – Bodrum
Bodrum, Knidos, Hayıt Bükü, Datça, Bencik, Orhaniye, Selimiye, Dirsek bükü , Bodrum
Bodrum – Yeşilova – Bodrum
Bodrum, Knidos, Bozburun, Serçe, Korsan, Dirsek bükü , Hayıt Bükü, Bodrum

YURTDIŞI:


Bodrum – Girit – Bodrum
Bodrum, Kos, Nisiros, Tilos, Karpathos, Kasos, GIRIT, Astipalia, Kardamena, Kos, Bodrum
Bodrum – Atina – Bodrum
Bodrum, Kos, Kalimnos, Amargos, Naxos, Tinos, Andros, Kea, PIRE, Kithnos, Siros, Paros, İos, Kos, Bodrum
Bodrum – Mikanos – Bodrum
Bodrum, Kos, Kalimnos, Leros, Patmos, Ikaria, MIKANOS, Naxos, İos, Amargos, Kos, Bodrum
Bodrum – Santorini – Bodrum
Bodrum, Kos, Astipalia, Ios THIRA (Santorini), Amargos, Kalimnos, Kos, Bodrum

Hava şartlarından dolayı bazı ada, liman ve koylara ugranmayabilir veya rotanın bir kısmı farklı yerlere yapılabilir ama ana limanlar ve varış noktaları değişmeyecektir

Pek Yakında Tarihleri ile internet sitemizde
 
2016 öncesi:

CFM BAYK 2015 kış Trofesi'nde ICEBERK-ICE Yachting Grubunda ve Trio Trofe'de 1.lik ödülü aldı

 

8-9 Ocak AYK-BAYK Kupası'nda ICE Yachting ekibi grubunda 3. sırayı aldı.
2010 BAYK Kış Trofesi Yarış Sonuçları.

6-7 Mart 2010 tarihleri arasında Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen BAYK Kış Trofesi III. ayak yarışlarına Mira teknesi ile katılan ICE Yachting ekibi grubunda üçüncülük kupasını kazandı

Bodrum'da Fırtına. Videoyu izlemek için tıklayınız.
BAYK 2010 Kış Trofesi ilk ayak yarışları ile start aldı

2009

2009 Wings Kış Trofesi 5. ayak yarışları 4-5 Nisan 2009 tarihlerinde gerçekleştirildi. Zagora-Beppi teknesi grubunda birincilik, overall'da ise üçüncülük derecelerini aldı

 

 

 

21-22 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen 2009 Wings Kış trofesi 4. ayak yarışlarında Zagora-Beppi teknesi ile yarışlara katılan ICE Yachting ekibi grubunda ikincilik overall'da ise üçüncülük derecelerini aldı

28 Şubat - 3 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen 2009 Wings Kış trofesi 3. ayak yarışlarında Zagora-Beppi teknesi ile yarışlara katılan ICE Yachting ekibi grubunda birincilik overall'da ise ikincilik derecelerini aldı
2009 Wings Kış Trofesi 2. ayak yarışları 14-15 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi. 1. ve 2. ayak ödül törenleri 15 Şubat Pazar akşamı yapıldı. Yarışlara Zagora-Beppi teknesi ile katılan ICE Yachting ekibi 1. ayak sonucunda grubunda 3.lük, 2. ayak sonucunda ise grup ve overall'da ikincilik derecelerini aldı.
2009 Wings Kış Trofesi 1. ayak yarışları 17-18 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirildi

6-7 Aralık 2008 tarihleri arasında Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü ve Ankara Yelken Kulübü tarafından ortaklaşa düzenlenen AYK-BAYK Kupası'na Zagora teknesi ile katılan ICE Yachting ekibi grubunda ikincilik kupasını kazandı

2008 BAYK Kış Trofesinin 7. ve son ayak yarışlarında Yeşil grubunda birinci sırayı alarak kendi grubunda ikinci, katılan tüm tekneler arasında üçüncü sırayı aldı.
BAYK Kış Trofesi 6. ayak yarışları sonuçlandı. Yeşil grubunda ikinci sırayı aldı.
Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen BAYK kış Trofesi 5. ayak yarışlarında Yeşil grubunda üçüncü sırayı aldı.
BAYK Kış Trofesi 4. ayak yarışlarında Yeşil grubunda birincilik ödülüne hak kazandı.
Bodrum Açıkdeniz Yelken Klübü tarafından düzenlenen 2008 Kış Trofesi ilk üç ayak sonuçları belli oldu. Yeşil teknesi I. Ayak sonunda grubunda 2., II. Ayak sonunda 2., III. Ayak sonucunda 3.lük ödüllerine hak kazandı.
Bodrum Açıkdeniz Yelken Klübü tarafından düzenlenen 2008 Kış Trofesi 12-13 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen 1. Ayak yarışları ile başladı

22-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Maserati Marina Yacht Club Famous Cup sonuçlandı. 28 tekne ve birçok ünlünün katıldığı yarışlarda Yeşil grubunda 1. sırayı aldı

BAYK 2007 Kış Trofesi sonuçlandı. Yeşil grubunda 1. sırayı aldı
26-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen BAYK Kış Trofesi VII. ayak yarışında Yeşil grubunda 1. sırayı aldı

5-6 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen BAYK 2007 Kış Trofesi VI. ayak yarışlarında Yeşil grubunda üçüncü sırayı aldı

14-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen BAYK Kış Trofesi V. ayak yarışlarında Yeşil grubunda 2. sırayı aldı.
31 Mart-1 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen BAYK 2007 Kış Trofesi 1V. ayak yarışlarında Yeşil grubunda ikinci sırayı aldı
3-4 Mart 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilen BAYK Kış Trofesi 3. ayak yarışlarında Yeşil grubunda yine 1. sırayı aldı.
BAYK 2007 Kış Trofesi 2. ayak yarışları 10-11 Şubat tarihleri arasında yapıldı. Yeşil grubunda 1. sırayı aldı
BAYK 2007 Kış Trofesi 20-21 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen 1. ayak yarışlarında 1. gün tek, ikinci gün ise iki yarışın gerçekleştirildiği 1. ayak'ta ilk yarış 1. ikinci yarış 3. üçüncü yarışta ise 2. sırayı alan Yeşil grubunda 2. sırayı aldı.
11-12 Kasım 2006 tarihleri arasında düzenlenen Fikret Kızılok Kupası sonuçlandı. Yeşil grup birinciliğinin yanısıra yarışan tüm tekneler arasında da birinciliği aldı.

21-23 Ekim 2006 tarihleri arasında düzenlenen 5.Bodrum Race Week Camel Active Cup'da Yeşil grubunda ikinci sırayı aldı.

27-30 Temmuz 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilen 6. GANT CUP'da Yeşil teknesi grubunda birinciliği aldı.

2006 BAYK Kış Trofesi sonuçlandı. 3 yarışa katılamayan Yeşil grubunda ikincilik, trofeye katılan tüm tekneler arasında üçüncülük kupasını aldı.
BAYK 2006 kış Trofesi gruplar bazında yarış sonuçları
BAYK 2006 kış Trofesi overall yarış sonuçları

6-7 Mayıs 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilen BAYK Kış Trofesi 6. Ayak yarışlarında 5. Ayak yarışlarına katılamayan Yeşil grubunda birinciliği aldı.
BAYK Kış Trofesi 4. Ayak yarışlarında Yeşil teknesi grubunda 2. sırayı aldı.
4-5 Mart 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilen BAYK Kış Trofesi 3. Ayak yarışlarında Yeşil grubunda ve tüm tekneler arasında birinciliği aldı.
Bodrum Açıkdeniz Yelken Klübü 2006 Kış trofesi 2. ayak yarışları 11-12 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi. Yeşil grubunda birinciliği aldı.
Bodrum Açıkdeniz Yelken Klübü 2006 Kış trofesi 1. ayak yarışları ile başladı. 1. ayak sonunda Yeşil teknesi grubunda 3. sırayı aldı.
İkinci el tekne malzemeleri ve brokerage sitemiz açıldı : www.tekneeskisi.com

Tum ülke kar ve kışı yaşarken Yunanistandan hala gğneşli ve hafif serin Bodruma bir tekne transferi icin istek geldi. Getirilecek tekne Türk Bayraklı 47 feet GIB SEA Fransız yapımı 5 kamaralı .Yolculuk planı da şöyle Türkiyeden Yunanistana uçak veya feribot ile gidilecek Mora yarımadasının altında tekne teslim alınacak yaklaşık 300 Dm tahmini yol ile Bodruma dönülecek. Yaklaşık tahmini beş gun sürecek seyrimizde yelken, mekanik ve motor tamir-bakım eğitimlerinin yanında gün sınırlaması olmadan ve hiç motor calıştırmadan sadece yelken seyri yapılacak gece seyiri, uzak yol yön bulma, çevreyi tanıma ve navigasyon gibi konular seyir süresince yapılacak yelken eğitimi ile beraber verilecektir.
Kontenjan maksimum 6 kişiyle sınırlandırılmış olup seyrimizde vardiya usulu ile dönüşümlü olarak gece ve gündüz oldukça fazla tekne kullanma ve pratik yapma imkani bulabileceksiniz. Geçerli pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için pasaport 2 günde verilmekte vize ise yine iki günde alınabilmektedir. Tarih; teknenin hazır olmasına ve teslim alınmasına bağlı olarak 12-15 Şubat arası olarak belirlenmiş olup pasaport ve vize basvuruları içinde yeterli zaman vardır. Tam tarih ve yer yakında belli olacak ve katılımcılara ayrıntılı bilgi ulaştırılacaktır
Eğitime katılım bedeli 250 Euro'dur. Bu ücrette Pasaport, vize, çıkış harcı, Yunanistana gidiş yol ücreti ve yiyecek-içecek harcamaları hariç teknedeki konaklama, eğitim ve teknenin yoldaki diğer masrafları dahildir.
Masraflar: çıkış harcı 70 ytl, Kos gidiş 20 Euro (30 dk),Kos - Atina gidiş feribot 28 Euro (8 saat) Kos-Atina uçak 200 Euro, Atina marina arası 15 Euro (3 saat) yiyecek 50 Euro ''masraflar şartlara göre değişebilir''

Ayrıntılı bilgi için lğtfen arayınız. (0532 435 55 66)

Yelken klübü ve mail grubu üyelerine %30'a varan indirimler...
Bodrum Açıkdeniz Yelken Klübü 2006 Kış trofesi Ocak ayında ilk ayak yarışlarıyla başladı.
BAYK tarafından düzenlenen Bodrum Race Week 23-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yeşil grubunda 1 sırayı aldı.
TBYK tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Amiral Turgutreis Kupası 23-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yeşil teknesi grubunda 2. sırayı aldı.

2005 BAYK Kış trofesi sonuçlandı. Kış boyunca 7 ayak olarak gerçekleştirilen trofe sonunda 'yeşil' bayraklı grupta yarışlara katılan Yeşil teknesi grubunda 1. sırayı aldı.

6. Port Göcek Regatta'da Yeşil teknesi grubunda 2. sırayı aldı.

Marmaris Uluslararası Denizcilik Festivali yat yarışları sonuçlandı. Yeşil çok güçlü bir grupta yer almasına rağmen yine birinci olmaktan kurtulamadı.
17 teknenin katıldığı TBYC Bahar Kupası'nda Yeşil kendi grubunda yine birincilik kupasını kazandı.

16-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenen BAYK kış trofesi V.Ayak yarışını Yeşil teknesi yine 1. olarak tamamladı.
Yeşil, 26-27 Mart tarihleri arasında düzenlenmiş olan IV Ayak yarışında birinci, 5-6 Mart tarihleri arasında düzenlenen III. Ayak yarışında ikinci, 12-13 Şubat tarihleri arasında düzenlenen II. Ayak yarışında ise birinci sırayı aldı.

6.Port Göcek Regatta 16 - 20 Mayıs 2005 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Akşamları zengin programıyla ve doğa güzellikleri içerisinde düzenlenecek olan 6. TURKON Port Göcek Regatta, Göcek Yat Kulübü tarafından düzenlenecektir.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından organize edilen Marmaris Uluslararası Denizcilik Festivali 28-30 Nisan 2005 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Kayıtlar, açılış kokteyli ve birifing 28 Nisan Perşembe günü, yarışlar 29 ve 30 Nisan günleri, ödül töreni 30 Nisan Cumartesi günü yapılacaktır.

TBYC Bahar Kupası 23-24 Nisan tarihleri arasında Bodrum'da düzenleniyor. Türkiye'de ilk "Kadınlar Sınıfı" adı altında bir sınıfın da açılacağı yarışlarda yalnızca bayanlardan oluşan ekiplere ayrıca ödül verilecektir.

BAYK kış trofesi II.Ayak yarışını Yeşil teknesi 1. olarak, III.Ayak yarışını ise 2. olarak tamamladı

Bodrum Race Week 2004

4 - 8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Gant Cup'da "Yeşil" teknesi 2. oldu. Yarışlara yarış tecrübesi olmayan bir ekiple skipper olarak katılan Kaptan eğitmenlerimizden Mehmet Şükrü YILMAZ "son gün balon iskotamız denize kaçarak dümeni kilitledi ve yaklaşık bir saat sadece yelkenlerle tekneyi kullanarak yarışı bitirebildik ve birinciliği kaçırdık" dedi.

 

Yaz bütün hızıyla devam ederken tatil beldelerimiz kalabalıktan nasibini aldı. Denizi, dogayı ve yelkeni seven ve fazla kalabalıktan hoslanmayanlar için ICE Yachting fiyatlarında %40 a varan indirimlerle Bareboat ve kaptanlı tekne kiralamayı sürdürüyor. Filosuna 3 yeni tekne daha katılan firma tekne kiralama ücretlerini neredeyse pansiyon fiyatlarına indirdi. Firma yetkilisi "4 arkadaş birleşerek bir tekne kiraladıgınızda hem pansiyon fiyatından daha ucuza geliyor hem de ücretsiz eğitim alma olanağınız oluyor" dedi.
Ice Yachting gelecek sene Algomar firmasından Karya 9.40 ve 12.40 serisi teknelerden satın alarak filosunu genişletiyor.

Ankara Yelken Klübü'nün 6 üyesi 12-13 Haziran tarihleri arasında "Yeşil" teknesi ile eğitime katıldı.

 

2004 BAYK Kış Trofesi sonuçlandı.37 teknenin katıldığı Göcek Regatta'da ICE Yachting ekibi "yeşil" teknesi ile grubunda 2. sırayı aldı.

 

Yeşil Tempo dergisinde

 

WOW CUP 2004'de ICE Yachting ekibi "yeşil" teknesi ile grubunda 1. oldu. 5 etaptan oluşan yarışın 4 etabında "1st finish" yapan "yeşil" teknesi birincilik ödülünü aldıktan sonra Göcek yarışına katılmak üzere yeni ekibi ile yola çıktı.

 

 

 

 


 

Ayrıntılı bilgi için e-mail veya telefon ile bize ulaşabilirsiniz.
ICE Yachting - GSM: +90 532 435 55 66 / - e-mail: icecom@superonline.com